Fesztáv társasjáték
A Fesztáv társasjátékban (Wingspan) igazi madárrajongók vagytok – kutatók, madár megfigyelők, ornitológusok és gyűjtők, akik megpróbálják felkutatni és madárházukba csábítani a legszebb példányokat. Minden madár tovább bővíti az élőhelyeid egyikének hatalmas kombinációs láncát (az akciókat). Ezek az élőhelyek a növekedés számos kulcsfontosságú tényezőjére koncentrálnak:
- A madáretető formájú kockatorony eledelkockáinak segítségével szerezhettek eledeljelzőket
- Tojásokat rakhattok a változatos színű tojásfigurákat felhasználva
- Húzhattok a száznál is több egyedi madárkártyából, és kijátszhatjátok őket
Az a játékos győz, aki a legtöbb pontot gyűjti a madarakkal, a bónuszkártyákkal, a játék végi célokkal, tojásokkal, elraktározott eldelekkel és madárrajt alkotó példányokkal.
A doboz tartalma
- 1 szabályfüzet
- 1 melléklet
- 1 összefoglaló
- 1 automa szabályfüzet
- 1 céltábla
- 1 madárkínálat kártyatartó
- 5 játékostábla
- 1 madáretető formájú kockatorony
- 1 pontozólaptömb
- 170 madárkártya
- 26 bónuszkártya
- 16 automakártya
- 75 tojásfigura
- 5 fa eledelkocka
- 40 fa akciókocka
- 103 eledeljelző
- 8 céllapka
- 1 kezdőjátékos-jelző
Kártyaméretek
- 212 db 57×87 mm
A játékot tervezte: Elizabeth Hargrave
Árpi –
Gyönyörű és nagyon izgalmas játék!
A játék feszes, a három fő “nyersanyag” benne a kaja, a tojások és maguk a madárkártyák – mindhárom szűkös a játék során, így folyamatosan izgalomban tart mindenkit. Okos játék.
A játék kivitelezése egészen lenyűgöző: a rajzok gyönyörűek, az anyaghasználat remek (egészen fantasztikus érzés még a játékszabályzat papírjának a tapintása is 🙂 ), ráadásul a madárkártyák mindegyikének alján van egy kis trivia az adott madárfajról és még a kellékek elpakolását is okosan végiggondolták.
(A kockatorony ráadásul használható más játékokban is, úgyhogy 2 az 1-ben! 😉 )
Ijjas Tamás –
Nagyon jó az automa módja a játéknak, kihívás vele szólóban játszani. A lehetőségek tényleg szűkösek, de ebben a szűkös keretben (kis szerencsével és jó döntések meghozásával) létre lehet hozni olyan láncolatokat (végül is ez a játék egy engine builder), ami eredményesebbé teszi a játékodat. Kifejezetten élvezetes, de viszonylag nagy a szerencsefaktor benne: vannak a játék elején nagyon jól használható madarak, amiknek a képességei az erőforrásokat bővítik, és vannak kifejezetten végjátékban ütőkártyaként működő madarak – legrosszabb esetben csupa végén jó madarat húzhatsz az elején és csupa korai fázisban igazán hasznos madarat húzhatsz a végén. A szerencsefaktor mellett igazi taktikai játék – nem láthatsz a végéig, tehát stratégáknak nagyon nem ajánlom, nem tudod kezdettől a végéig tervezni, alkalmazkodni kell folyamatosan, és újra meg újratervezni. Nálam most nagy kedvenc.
Péter –
Minőségi darab, minden porcikájáról süt a kivitelezési zsenialitás. De sajnos túl nagy elvárásokat keltett a hype körülötte.
Nem rossz játék, viszont óriási a szerencsefaktor benne. Az egész játékod elmehet ha rosszul húzol.
Emiatt családi darab, nem érdemes gamer játékként tekinteni rá, pedig lenne mélysége de ekkora szerencse faktorral marad a családi vonal.
Krono –
A világ talán egyik legszebb játéka, a feleségem is imádja. A mechanika nem egetrengető, de hosszú távon is szórakoztató.
gumibogyo (megerősített tulajdonos) –
Igazi kedvenc lett, rákaptunk és van hogy több partit is lenyomunk egymás után. Néha zavaró, hogy limitálva van az akciók száma, de ez végülis az életben is így van. Ez is inkább családias, egymás mellett eljátszós játék, de mivel gyors a mechanikája, szép és igényes minden összetevője annyira nem gond, hogy egy ilyen játék is van a polcon a többi “torokramenős” között.